‘Największa miłość to Polska” – finał konkursu o Prymasie Tysiąclecia [ZDJĘCIA, FILM]

18.06.2021

Uczniowie poznali życie kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na konkurs multimedialny ‘Największa miłość to Polska” napłynęły prace z diecezji tarnowskiej. Finał odbył się w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie.

Uczestnicy mówią, że kardynał Wyszyński to ważna i ciekawa postać.

 – Był oddany Bogu, służył ludziom. Dowiedziałam się, że Kardynał należał do organizacji harcerskiej. Wgłębiłam się w temat Jego relacji z Janem Pawłem II. Prezentacja nie była prosta, sporo czasu poświęciłam na znalezienie dobrych argumentów. Kardynał Stefan Wyszyński kochał Polskę, walczył o Ojczyznę, chociaż wiedział, że mógł za to trafić do więzienia, bo był to okres komunizmu – mówią uczestnicy.

Konkurs miał na celu upamiętnienie Patrona Roku 2021 – kardynała Stefana Wyszyńskiego – mówi Ewa Sojat, wicedyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie.

– Do konkursu zgłosiło się 25 uczniów szkół podstawowych i 9 ze szkół ponadpodstawowych. Jego celem było rozwijanie zainteresowań wśród dzieci i młodzieży osobą Prymasa, przypomnienie wartości głoszonych przez Niego a także kształtowanie postawy patriotyzmu, umiłowania naszej Ojczyzny – dodaje.

12 września odbędzie się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Organizatorami konkursu byli Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Zespół Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Nieszkowicach Małych.

Finałowi towarzyszyła wystawa poświęcona kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Był także występ Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy.

Patronat nad wydarzeniem objęło radio RDN.

Wyniki konkursu Multimedialnego poświęconego S. Wyszyńskiego

Posłuchaj:
Uczestnicy
Ewa Sojat
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN