“Nie można się bać zaproszenia Boga” – Trwa Tydzień Modlitw o Powołania

27.04.2021

Kapłaństwo jest piękne – mówi ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. W uczelni, która kształci przyszłych kapłanów trwa modlitwa o powołania a szczególną okazją jest Tydzień Modlitw o Powołania.

Nie można się lękać, bać zaproszenia Boga – dodaje ks. Rąpała.

– Wyższe Seminarium Duchowne jest czasem rozeznania drogi życia z Chrystusem. Wejście na tę drogę to ważna decyzja w życiu młodego człowieka, dokonuje się to poprzez rozeznanie głosu Dobrego Pasterza, który zaprasza do wejścia na drogę przygotowania do kapłaństwa, które “polega na kontynuacji misji Jezusa w świecie, by uczynić jak On ze swojego życia pewien dar” – czytamy w dokumencie watykańskim pt. Nowe powołania dla nowej Europy. Drodzy młodzi – odwagi – mówi ks. Tomasz Rąpała.

Kandydaci do seminarium są zaproszeni na rozmowę wstępną do rektoratu, który znajduje się w gmachu seminarium, w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego 6.

Egzaminy wstępne planowane są 5 lipca i 6 września.

Przygotowaniem dla rozeznających powołanie jest trwający projekt online Melchizedek. Pozwala on przemyśleć i przemodlić powołanie. Szczegóły można znaleźć są na stronie WSD w Tarnowie

Posłuchaj:
ks. Tomasz Rąpała
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN