Nie żyje ks. Edwin Rzeszuto

07.06.2021

Zmarł śp. Ks. prałat mgr lic. Edwin Rzeszuto – emerytowany proboszcz parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

Msza św. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie we czwartek (10 czerwca) o godz. 9.00.

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca NMP w Przybysławicach we czwartek (10 czerwca) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Urodził się 3 grudnia 1933 roku w Przybysławicach, jako syn Piotra i Anny z d. Kaczmarska. Egzamin dojrzałości złożył w Tarnowie w 1952 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali, w dniu 23 czerwca 1957 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Witkowice (od 31 lipca 1957 roku), Tarnów – św. Józefa (od 29 lipca 1961 roku) oraz Tarnów – Katedra (od 18 czerwca 1966 roku).

W dniu 20 sierpnia 1975 roku został mianowany proboszczem parafii pw. św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, który pełnił do 23 sierpnia 2003 roku, a następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta. Ponadto pełnił obowiązki diecezjalnego duszpasterza lektorów i ministrantów, referenta do spraw duszpasterstwa sanktuaryjnego, członka Rady Diecezjalnej Caritas, dekanalnego ojca duchownego kapłanów dekanatu Tarnów-Północ, notariusza dekanatu Tarnów-Wschód i dekanatu Tarnów-Centrum, wicedziekana dekanatu Tarnów-Centrum i duszpasterza w Polskiej Misji Katolickiej we Francji.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w roku 1973 diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w roku 1976 diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto, zaś w roku 1985 został obdarzony godnością Kapelana Jego Świątobliwości. Ponadto w roku 2019 za wybitne zasługi dla środowiska polonijnego we Francji został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN