Niezapomniane przeżycia po Panamie

31.01.2019

Duża gościnność, otwartość mieszkańców Panamy, ich wiara i świadectwo na długo pozostaną w naszej pamięci – mówią uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, goście programu Chwytaj życie.

Doświadczyliśmy ogromnego bogactwa ich serc – podkreśla Marzena Bajorek, jedna z uczestniczek ŚDM. – Jest tam dużo biedy, ale nie odczuwa się tego, bo oni dają nam wszystko co mają. Pani dała nam klucz do swojego domu i kazała nam się czuć jak u siebie, przychodzić kiedy chcemy, bo jak mówiła – jesteście moimi córkami, moją rodziną. To jest ogromne błogosławieństwo, że Pan Bóg dał nam Was, że mogliście do nas przyjechać – opowiada.

Każdy zapamiętał inne słowa papieża i spotkania. – Dla mnie najważniejsze było czuwanie z papieżem Franciszkiem i słowa, które powiedział, żeby mieć odwagę, by powiedzieć Panu Bogu tak – mówi Marianna Minor.

Religijność w Panamie jest wyrażana radośnie i spontanicznie, bardzo często mogliśmy udzielać kapłańskiego błogosławieństwa – mówi ks. Wojciech Karpiel, moderator diecezjalny Domowego Kościoła Ruchu Światło – Życie. – Doświadczyliśmy daru bycia kapłanem poprzez udzielanie błogosławieństwa. Panamczycy i ci, którzy przyjechali z innych krajów, pragnęli kapłańskiego błogosławieństwa. Tam się czuło bardzo potrzebnym jako kapłan. Byliśmy w domach biednych i chorych, bo modlitwa i błogosławieństwo są dla ich bardzo ważne – dodaje.

Młodzi z diecezji tarnowskiej już planują wybrać się na kolejne Światowe Dni Młodzieży w 2022 roku, które odbędą się w Lizbonie.

Posłuchaj:
Marzena Bajorek
Marianna Minor
Ks. Wojciech Karpiel
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN