“Nigdzie nie ma takiego krzyża jak tu” [ZDJĘCIA]

15.09.2019

A mowa o krzyżu w kaplicy w Wał Rudzie, w rodzinnym domu bł. Karoliny. Także tu w łączności z ogólnopolską inicjatywą odbyło się wydarzenie Polska pod Krzyżem.

Spotkanie rozpoczęła Msza św., której przewodniczył kustosz Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, ks. Zbigniew Szostak.

Krzyż w tej kaplicy pokazuje tajemnicę cierpienia złączonego z Chrystusem – tłumaczy ks. Zbigniew. – Rozdarta klatka piersiowa Jezusa: autor chciał przez to pokazać, że w tym miejscu zmogło się cierpienie – ojca, matki i córki złączone z krzyżem Chrystusa. Wtedy, kiedy cierpią najbliżsi to wtedy dotykamy istoty cierpienia. Kiedy ono dotyka serca to powoduje to co tu widzimy: rozdarcie klatki piersiowej.

Podczas kazania kapłan zachęcał do tego, aby nie wstydzić się krzyża jako symbolu zwycięstwa i przynależności do Chrystusa. Przesłanie to doskonale rozumie Patrycja, która także uczestniczyła w wydarzeniu Polska pod Krzyżem w Wał Rudzie.

My, jako Polacy powinniśmy zaufać krzyżowi. My często nie chcemy iść za krzyżem. Boimy się. To jest dla nas niewygodne. Chcemy żeby było dobrze, miło i łatwo, a jednak krzyż wiąże się z utrudzeniem. Musimy zaufać temu, który za nas oddał życie na krzyżu.

Po Eucharystii odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej szlakiem męczeńskiej śmierci bł. Karoliny.

Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN