Noc radości i uwielbienia przed Zesłaniem Ducha Świętego

18.05.2018

Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego będzie trwać w Nowym Sączu całą noc. Możecie wziąć w nim udział w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Dodatkowo sądecka parafia będzie przygotowywać się w ten sposób do odpustu, bo jej patronem jest właśnie Duch Święty.

– Czuwanie całonocne ma zupełnie inną dynamikę. Mamy więcej przestrzeni, żeby wejść w modlitwę i oddać się Duchowi Świętemu. Pan Jezus powiedział, że nie zostawi nas sierotami, że Duch Święty przychodzi do nas, żeby nas pocieszyć i zostanie z nami na zawsze. Jeżeli go przyjmiemy, faktycznie nas poprowadzi – podkreśla Angelika Orzechowska, lider parafialnej wspólnoty, która organizuje czuwanie.

Czuwanie w parafii Ducha Świętego rozpocznie się 19 maja o godzinie 19.30. Najpierw zebrani odmówią różaniec. O 20.30 zostanie odprawiona Msza święta, podczas której oprawę muzyczną zapewni chór Veraicon. Potem uczestnicy podzielą się z innymi swoimi świadectwami. Następnie będzie modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego i modlitwa uwielbienia.

Modlitwa uwielbienia jest specyficzna, bo nie skupiamy się w niej na sobie, tylko na Bogu, na Bożej chwale. Kiedy radujemy się Panem, wtedy jest miejsce na działanie Ducha Świętego – dodaje Angelika Orzechowska.

Czuwanie może potrwać nawet do godziny 4.00.

Posłuchaj:
Angelika Orzechowska
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN