Nowi moderatorzy Ruchu Światło-Życie i ich plany

14.10.2021

Formacja animatorów w parafiach, modlitwa, współpraca m.in. z dziełem powołań – na to stawiają nowi moderatorzy Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej. O swoich planach opowiedzieli Radiu RDN.

– Nie służymy sobie, tylko wychodzimy do innych – podkreśla ks. Wojciech Karpiel, diecezjalny moderator Ruchu Światło – Życie. Jak dodaje chciałby, żeby kolejne osoby świeckie i kapłani angażowali się w działalność Ruchu w parafiach.

– Wyzwaniem jest to, żeby powstawały wspólnoty w parafiach, bo tam następuje wzrost życia wiary. Dzisiaj jest potrzeba w Kościele ludzi dojrzałych wiarą, liderów – animatorów. Chcę odwiedzić wszystkie parafie w diecezji, nie tylko po to, żeby w parafiach zakładać Ruch, bo to może być niemożliwe, ale żeby podzielić się ideą oazy, być otwartym na współpracę z księdzem proboszczem – dodaje.

Ks. Wojciech Karpiel od ponad 25 lat jest związany z Ruchem Światło-Życie. Jak podkreśla w tej wspólnocie zrodziło się jego powołanie do kapłaństwa.

Nowy moderator założył księgę modlitwy za Ruch Światło-Życie.

– Proszę wiele osób, z którymi się spotykam o modlitwę za oazę. Ja też obiecuję modlitwę. Przygotowaliśmy obrazki z modlitwą. Już prawie 3 tys. osób zadeklarowało taką modlitwę i myślę, że ta grupa będzie się poszerzać – podkreśla.

Tymczasem nowym moderatorem diecezjalnym Domowego Kościoła został ks. Mateusz Nowak.

W Ruchu byli jego rodzice, więc od dziecka jeździł na oazy.

– Pierwszy raz byłem na oazie jak miałem 6 lat. Ja w ten sposób otrzymałem wiarę. To, że też jestem księdzem to także dzięki temu środowisku żywej wiary – dodaje.

Ks. Mateusz Nowak będzie towarzyszył małżeństwom, które są w oazie.

– Mam za zadanie przede wszystkim doradzać duchowo, towarzyszyć odpowiedzialnym za rodzinną gałąź Ruchu Światło – Życie. Parą diecezjalną, czyli głównymi odpowiedzialnymi są Halina i Krzysztof Olchawowie. Razem z parami rejonowymi organizują rekolekcje i spotkania. Będę im pomagał, towarzyszył i modlił się razem z nimi – mówi.

W kręgach rodzin zaangażowanych jest ponad tysiąc osób w diecezji. Natomiast w tegorocznych oazach dla dzieci i młodzieży uczestniczyło prawie 300 osób.

Posłuchaj:
Ks. Wojciech Karpiel
ks. Mateusz Nowak
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN