Nowy prezes KSM: – Siła jest w ludziach

15.06.2021

– Przede wszystkim nie zepsuć tego co już jest i dalej budować wspólnotę, bo siła jest w ludziach – mówi radiu RDN nowy prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Decyzją biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża został nim Paweł Ryndak.

Od siedmiu lat działa on w KSM-ie. Jest także burmistrzem Miasteczka Modlitewnego w Zabawie. Będzie to jedno z najbliższych jego wyzwań, bo ruszyły zapisy na to wakacyjne wydarzenie dla młodzieży, która przyjedzie do sanktuarium bł. Karoliny.

 – W tym roku planujemy tygodniowe spotkanie i mamy nadzieję, że nic nam w tym nie przeszkodzi. Zjedz to Słowo takie będzie hasło, może trochę kontrowersyjne. Chcemy skupić się na rozważaniu Słowa Bożego i przyglądnąć się jak działa ono w życiu każdego człowieka – dodaje.

Paweł Ryndak pomagał także w stworzeniu domu formacyjnego KSM-u w Wał – Rudzie. Odbywać się tam będą rekolekcje i spotkania młodzieżowe. Kalendarz się wypełnia, zgłaszają się grupy z diecezji i z całej Polski.

Nowy prezes KSM-u ma brata bliźniaka, który kilka tygodni temu przyjął święcenia kapłańskie. Bywa, że są myleni, bo podobieństwo jest bardzo duże.

– Jestem w KSM-ie dzięki bratu – mówi Paweł Ryndak.

 – W lutym 2014 roku to on mnie zaciągnął na pierwsze spotkanie KSM-u i to właśnie dzięki niemu jestem teraz tu gdzie jestem. Kiedy była pierwsza kadencja, mój brat Piotrek przyjmował strój kapłański. Teraz tydzień przed wyborami przyjął święcenia kapłańskie. Trzy ważne wydarzenia i miejmy nadzieję na chwałę Bożą – podkreśla.

W diecezji tarnowskiej jest 51 oddziałów KSM-u, w których działa tysiąc sto młodych ludzi.

Posłuchaj:
Paweł Ryndak
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN