Nowy Sącz: Odpust parafialny u Jana Pawła II [PROGRAM]

15.10.2021

Wierni z Sądecczyzny przygotowują się do odpustu ku czci św. Jana Pawła II. Najmłodsza parafia w Nowym Sączu mieszcząca się na osiedlu Barskie jest jedyną w diecezji, której patronuje papież Polak.

Jak przyznaje proboszcz, ks. Zbigniew Biernat, z roku na rok kult świętego staje się tu coraz większy.

Wielu ludzi przybywa tutaj, wypraszając za wstawiennictwem św. Jana Pawła II wiele łask. Szczególnym nabożeństwem są wtorkowe nowenny, gdzie każdego tygodnia przybywa kilkaset osób, składa prośby i podziękowania – wyjaśnia proboszcz.

Odpust parafialny połączony jest w tym roku z wizytacją kanoniczną bp. Artura Ważnego. Już w sobotę (16.10) duszpasterz poprowadzi różaniec w kaplicy dojazdowej w Januszowej o godzinie 16.00. Później nabożeństwo październikowe z Mszą św. odbędzie się w kościele parafialnym. Główne uroczystości odpustowe zaplanowane są na niedzielę (17.10).

O 6.30, 8.00, 9.30 będą Msze św., o 11.00 suma odpustowa, której przewodniczyć będzie biskup Artur Ważny. Po tej Mszy św. odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła – mówi ks. Zbigniew Biernat.

Na poszczególne nabożeństwa są zaproszone różne grupy parafialne i modlitewne. W tym roku, tradycyjne spotkanie parafian przy grillu, odbędzie się dopiero wiosną.

Program Odpustu:

6.30 – Msza św.

8.00 – Msza św. i spotkanie z Radą Parafialną, Różami Różańcowymi, Rodziną Szensztacką, Margaretkami, Żywą Drogą Krzyżową, Kręgiem Rodzin, Klubem Seniora, Chórem parafialnym, Caritasem, Apostolatem Pomocy Duszom Cierpiącym, Parafialnym Zespołem Synodalnym, Redakcją: ‘SPOTKANIA U JANA PAWŁA, paniami prowadzącymi bibliotekę, pracownikami parafialnymi, Rycerzami św. Jana Pawła.

9.30 – Msza św. dla młodzieży i spotkanie z lektorami, scholą młodzieżową, KSM -em, oraz młodzieżą z klas VII i VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

11.15 – SUMA ODPUSTOWA Z PROCESJĄ i spotkanie z wszystkimi dziećmi a szczególnie z ministrantami, aspirantami, scholą “Radosne Duszki”, oraz z dziećmi klas III przygotowujących się do I komunii św.

NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 12.30.

Po południu Msza św. w Januszowej o 14.30 i w kościele parafialnym o 16.30.

Posłuchaj:
ks. Zbigniew Biernat
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN