Nowy zarząd KSM i nowe zadania [ZDJĘCIA]

07.06.2021

Paweł Ryndak, Magdalena Żelichowska, Wiktoria Kiełbasa – jedna z tych osób zostanie nowym prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.

W Zabawie i Wał – Rudzie odbył się zjazd diecezjalny. Do zarządu wybrano siedem osób. Zgodnie ze statutem biskup tarnowski Andrzej Jeż wskaże prezesa KSM-u z trójki, która zdobyła najwięcej głosów.

Prezes Grzegorz Opioła mówi, że nowy zarząd będzie miał sporo pracy.

-Takim dużym wyzwaniem będzie powrót po pandemii, weryfikacja oddziałów, które działają i którym trzeba pomóc. Ewangelizacja, apostolstwo to są zadania numer jeden, w których KSM nigdy nie może ustawać – dodaje.

Członkowie zjazdu diecezjalnego KSM-u zobaczyli także nowy dom formacyjny w Wał – Rudzie. – Jest on już wyposażony, można organizować rekolekcje – mówi Magdalena Żelichowska z zarządu KSM.

 – Już od progu czuć domową atmosferę. Poprzedni zarząd włożył dużo pracy w przygotowanie domu i jego wyposażenie. Wszystko jest dopracowane w najmniejszych szczegółach – podkreśla.

KSM przygotowuje także Miasteczko Modlitewne, które w wakacje zgromadzi młodych z diecezji i z Polski. Młodzi wdrażają także platformę komunikacyjną, która pomoże im w codziennej pracy.
W formacji będzie natomiast pomocny program “Czas na GOTÓW 2.0”.

Z największa liczbą głosów do zarządu dostali się:
Paweł Ryndak
Magdalena Żelichowska
Wiktoria Kiełbasa
Grzegorz Opioła
Dominika Kukułka
Zuzanna Ryncarz
Monika Zwolińska

Posłuchaj:
Grzegorz Opioła
Uczestnicy zjazdu
Ewa Biedroń, fot. KSM Diecezji Tarnowskiej
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN