o. Andrzej Kukła podczas odpustu tuchowskiego: – Praca powinna nas ubogacać i być godnie wynagradzana [ZDJĘCIA]

08.07.2019

Siódmy dzień Wielkiego Odpustu Tuchowskiego przebiegał pod hasłem “Maryja uczy zachować pokój serca w kryzysach”. Przed oblicze Matki Boskiej pielgrzymowali przedstawiciele samorządu, ludzie pracy, bezrobotni, przedsiębiorcy czy też Rycerze Kolumba oraz kierowcy, motocykliści i rowerzyści.

Uroczystej Sumie odpustowej, transmitowanej na antenie RDN, przewodniczył i Słowo Boże wygłosił o. Andrzej Kukła, redemptorysta z Warszawy.

W homilii zwracał uwagę, aby praca nie stała się celem sama w sobie, a właściciele i dyrektorzy przedsiębiorstw, nie zapominali o pracownikach.

– Nasza praca, nasze cierpienie i nasz trud powinna nas podnosić. Jeśli jesteś pracodawcą, jeśli jesteś tym od którego zależy praca drugiego człowieka, postaw sobie pytanie dzisiaj. Czy dajesz sprawiedliwą płacę. Czy nie oszukujesz tego drugiego człowieka, który ciężko w pocie, pracuje na twój rachunek.

W ostatnim dniu Odpustu przed oblicze Matki Boskiej Tuchowskiej pielgrzymować będą księża obchodzący 25-lecie kapłaństwa, Dziewczęca Służba Maryjna, przedstawiciele scholi, ministrantów i lektorów.

We wtorek o godzinie 18.30 odprawiona zostanie Eucharystia w intencji dobroczyńców klasztoru i sanktuarium, która zakończy Wielki Odpust Tuchowski

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN