O Biblii i prawie podczas wykładów UNSJPII

04.05.2022

Czy Bóg jest dawcą prawa naturalnego? Czy Jezus zmienił prawo Starego Testamentu? Tego będzie można dowiedzieć się podczas wykładów Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Pierwszy z nich już dziś w Tarnowie.

Gościem Uniwersytetu w tym miesiącu będzie ks. dr hab. Piotr Łabuda, prof. UPJPII, wykładowca Pisma Świętego, moderator Dzieła Biblijnego, Radiowo – Internetowego Studium Biblijnego i redaktor naczelny serii Krąg Biblijny.

– W Tygodniu Biblijnym będziemy sięgać do Słowa Bożego. Spotkanie rozpocznie ukazanie czym jest historia zbawienia. Bóg stwarzając świat daje prawo naturalne. O tym będzie mowa podczas pierwszego wykładu, a w drugiej części zobaczymy prawo, które Pan Bóg zawarł na Górze Synaj ze swoim narodem wybranym i to prawo, które przechodzi na cały Izrael, na cały świat przez tajemnicę Jezusa Chrystusa, który przychodzi, aby to prawo wypełnić – dodaje.

Już dziś (4 maja) o 17.00 wykład odbędzie się w auli Jana Pawła II obok tarnowskiej katedry. 5 maja spotkanie będzie w Mielcu w auli przy parafii św. Mateusza, w Nowym Sączu wykład odbędzie się 10 maja w auli przy sądeckiej bazylice św. Małgorzaty. 11 maja spotkanie odbędzie się w sali na wikarówce w parafii św. Mikołaja w Bochni i 12 maja w auli przy parafii w Krużlowej.

Wykłady trwają od 17.00 do 19.00. Wstęp jest wolny.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN