O tym, co dzieli i łączy kobietę i mężczyznę, w kolejnej audycji RDN “Recepta na miłość”

09.10.2021

Czym jest płeć? Po co mężczyźnie kobieta, a kobiecie mężczyzna? Mężczyźni milczą, kobiety mówią za dużo. Jak rozumieć różnice między nimi?

O tym, co dzieli i łączy kobietę i mężczyznę,  w kolejnej audycji “Recepta na miłość” opowie Magdalena Kleczyńska, autorka książki “Obdarowani sobą. Sztuka budowania więzi” wyróżniona Feniksem 2021 w kategorii książka dla młodzieży przyznawanym przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, na co dzień doradczyni rodzinna w bocheńskiej Arce.

– Umysł mężczyzny jest bardziej logiczny, analityczny, myśli abstrakcyjnie i bardzo praktycznie. Natomiast my, kobiety,  często kierujemy się intuicją, nasz umysł jest syntetyczny, bardziej konkretny, myślimy na tu i teraz. Dlatego takie planowanie strategiczne dużo lepiej wychodzi mężczyznom. Natomiast takie drobne, codzienne rzeczy bez których nie dałoby się funkcjonować w nich lepiej odnajdują się kobiety.

– Najważniejsze, by w tych różnicach się uzupełniać – dodaje.

– Mężczyzna jest bardziej głową, jeśli patrzylibyśmy na cały organizm, a kobieta sercem. Mężczyzna w ludziach szuka prawdy, kobieta szuka dobra. Mężczyzna jest bardziej ukierunkowany na świat, na tworzenie w tym świecie różnego rodzaju dużych przedsięwzięć, projektów. Kobieta jest bardziej zwrócona ku człowiekowi, bardziej ku relacjom, ukierunkowana na człowieka.

Program “Recepta na miłość” można usłyszeć w radiu RDN w soboty o 16.00. Audycje emitowane są w ramach projektu “Rodzina w Centrum” realizowanego przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Tarnowie. Projekt dofinansowany został w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej “Po pierwsze rodzina” na 2021 rok.

Posłuchaj:
Magdalena Kleczyńska
Joanna Solak-Motyka, fot. Dariusz Kleczyński
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN