O wyborach życiowych na 12. Synaju

17.09.2018

Ponad 3 tysiące młodych z całej diecezji tarnowskiej przyjechało do parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Odbył się tam dwunasty Synaj.

Nie brakowało refleksji nad wyborami życiowymi młodych. Największą niespodzianką był żywy dialog kardynała Luisa Antonio Tagle z młodzieżą.

-Dlaczego ubrałaś tę bluzkę? – dopytywał Asię ks. Kardynał. – Bo jest wygodna – odpowiedziała dziewczyna. -A dlaczego ta koszulka jest wygodna? -drążył. – Bo czuję się w niej dobrze – wyjaśniała Gabrysia.  – Na przykładzie waszej koleżanki widzimy, że nawet najprostsze wybory mają swoje powody – tłumaczył gość z Filipin.

– To mega pozytywny człowiek, bardzo ciepły. Fajnie, że podzielił się z nami swoimi przeżyciami i na prostych przykładach mówił o rzeczach dla nas ważnych, naszych wyborach życiowych – mówili uczestnicy spotkania.

Ks. Kardynał zadał młodym ludziom także trudne pytanie, a odpowiedź na nie doprowadziła gościa z Filipin do łez. Czego dotyczyło pytanie? Zdradzimy w dzisiejszym pulsie regionu tuż po godz. 15.30.

Posłuchaj:
kardynał Luis Antonio Tagle
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN