Obchody Dnia Dziecka Utraconego w Tarnowie

12.10.2020

Ogólnopolska konferencja online ma być wsparciem dla rodziców, którzy stracili swoje dziecko w wyniku poronienia. Organizuje ją tarnowska Fundacja SPES. Trwa rejestracja internetowa a wydarzenie odbędzie się 20 października.

To propozycja dla personelu medycznego, rodziców, którzy doświadczyli straty dziecka i ich bliskich – mówi Joanna Sadowska, prezes Fundacji SPES.

– Konferencja online będzie na temat kompleksowego wsparcia rodzin po stracie dziecka w wyniku poronienia oraz rodzin dziecka ze znacznym zaburzeniem rozwoju zdiagnozowanym w okresie perinatalnym. Będzie to ciekawa konferencja ze względu na prelegentów. Gościć będziemy prof. Roberta Śmigla i dr Agnieszkę Stembalską. Konieczna jest rejestracja. Co ważne będzie możliwość zadawania pytań – dodaje.

Konferencja odbędzie się 20 października, początek o godz. 16.00.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie https://fundacjaspes.pl/wydarzenia,id=91

Po wypełnieniu formularza każdy uczestnik otrzyma indywidualny link do spotkania. Konferencja jest bezpłatna.

Fundacja SPES informuje także, że 18 października w Tarnowie odbędzie się pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w tarnowskich szpitalach. Uroczystości rozpocznie Msza św. o 15.00 w kościele w Tarnowie Mościcach.

– Przed Mszą św. będzie można napisać, na specjalnie przygotowanych karteczkach, imiona zmarłych dzieci, które zostaną złożone na czas Mszy św. przed ołtarzem głównym, a po nabożeństwie do mogiły zbiorczej na cmentarzu – mówi Joanna Sadowska.

Po Mszy św., uczestnicy zgromadzą się przy kaplicy cmentarza w Tarnowie Mościcach i przejdą na Miejsce Pamięci Dzieci Utraconych. Przed pochówkiem odczytane zostaną imiona dzieci utraconych, które rodzice udostępnili komitetowi.

Do 16 października można przesyłać imiona dzieci utraconych. Oprócz imienia można również podać datę śmierci i tydzień ciąży, w którym rodzice doświadczyli straty. Zostaną one odczytane w czasie pochówku, a także wpisane do wirtualnej Księgi Pamięci znajdującej się na stronie fundacji.

Imiona dzieci można przesyłać przez wiadomość na profilu FB: https://www.facebook.com/fundacjaspes/ oraz przez stronę www.fundacjaspes.pl/kontakt

Posłuchaj:
Joanna Sadowska
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN