Obchody XXVI Światowego Dnia Chorego

09.02.2018

Choć XXVI Światowy Dzień Chorego przypada w niedzielę, dziś jest obchodzony w Tarnowie. W szpitalu św. Łukasza trwa duszpasterskie spotkanie z pacjentami.

Diecezjalne uroczystości odbędą się natomiast w niedzielę, 11 lutego, w Hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej. Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył będzie bp Leszek Leszkiewicz. Msza będzie transmitowana w RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Wcześniej będzie spotkanie z chorymi i modlitwa różańcowa.

W tym dniu w parafiach i szpitalach będą się odbywały specjalne nabożeństwa połączone z sakramentem namaszczenia chorych. Tarnowska Caritas przygotowała okolicznościowe obrazki dla chorych.

Dzień Chorego będzie także obchodzony w sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Mszy św. o 16.30 będzie przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz.

Podczas uroczystości odbędzie się wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbe do sanktuarium. Po Mszy św. w procesji z lampionami uczestnicy udadzą się do groty Matki Bożej z Lourdes i tam będą modlitwy w intencji chorych, służby zdrowia, opiekujących się chorymi oraz Rycerstwa Niepokalanej.

W tym roku przypada 160. rocznica objawień w Lourdes.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN