Od Papieżówki w Gorcach przez Jasień,Mogielicę, Łopień do Tymbarku

08.09.2021

Taką 28-kilometrową trasę pokonają pielgrzymi, którzy w tę sobotę(11.09) zmierzać będą na odpust parafialny ku czci Narodzenia NMP. Organizatorzy zapowiadają, że szlak nie jest wymagający. Trudy wędrówki pielgrzymi będą ofiarować za Ojczyznę, kapłanów, rodziny i o w prośbie o ustanie pandemii.

Wędrówka spod Papieżówki rozpoczyna się o godz. 8.00 od zapalenia znicza ku pamięci św. Jana Pawła II oraz odśpiewaniem Jego ukochanej BARKI. Budynek w dolinie rzeki Kamienica, przy zboczu Gorca nie został wybrany przypadkowo na początek tej pielgrzymki. Chociaż początkowo służył jako schron dla robotników leśnych, to w sierpniu 1976 roku ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła mieszkał w nim przez dwa tygodnie, odbywając rekolekcje. Do końca pobytu nikt nie zorientował się kim jest tajemnicza osoba mieszkająca w tak skromnych warunkach.

– Wyposażenie obiektu stanowiły jedynie stół z surowych desek, zydel z pnia i prycza. Kamienny bruk przed wejściem znamienity gość ułożył własnoręcznie. Od 1978 roku, kiedy kard. Karol Wojtyła został papieżem, miejsce to zostało nazywane Papieżówka.- informują organizatorzy pielgrzymki.

Jeśli chcecie wybrać się na trasę Beskidzkiego Sursum Corda dojazd na Polanę Trusiówka w Lubomierzu – Rzekach możliwy jest busem, który o 7.00 wyjeżdża z parkingu kościelnego w Tymbarku. Na szlak zabierzcie ze sobą flagi papieskie i narodowe, żółte chusty i dużo radości. Zapisy prowadzi s. Sara, nazaretanka z Tymbarku.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN