Odpust na Burku. Modlitwa za rodziny i upamiętnienie śp. ks. Michała Bednarza

18.07.2021

– Wszyscy, którym leży na sercu przyszłość Ojczyzny, Kościoła, wiary powinni kochać i wspierać rodzinę – powiedział abp Stanisław Budzik podczas odpustu w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie.

Metropolita  lubelski mówił w homilii o „Prymasie rodziny”. Przypomniał słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Naród będzie jutro taki, jaka dzisiaj jest rodzina”.

– Kochać rodzinę to znaczy cenić jej wartości i możliwości, zawsze ją popierać. Kochać rodzinę to znać niebezpieczeństwa i zło, które jej zagraża, aby móc je pokonać. Kochać rodzinę to znaczy przyczyniać się do stworzenia środowiska przyjezdnego rodzinie. Szczególną formą miłości dla dzisiejszej rodziny chrześcijańskiej jest przywrócenie jej zaufania do siebie samej, do bogactwa jej natury i łaski do posłannictwa, które Bóg jej powierzył – dodał arcybiskup.

Metropolita lubelski wspominał w homilii śp. ks. Michała Bednarza, czciciela Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie z okazji powstania tablicy, która upamiętnia cenionego biblistę, przewodnika po Ziemi Świętej, duszpasterza podziemnej „Solidarności” i  opiekuna osób internowanych podczas stanu wojennego. Ks. Michał Bednarz zmarł 29 sierpnia 2020 r.

– Ks. prof. Michał Bednarz był związany z tym kościołem przez prawie całe kapłańskie życie. Był przede wszystkim profesorem Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie – powiedział arcybiskup.

– Większość kapłanów diecezji tarnowskiej to jego uczniowie. Także ja do nich należę. Dzielił się z nami swoją wiedzą, ujmował swoją radością, zapałem i bezpośredniością.

Wyczuwaliśmy, że jest to kapłan autentyczny, człowiek z pajsą, człowiek z sercem na dłoni. Był pracowity, systematyczny, bezinteresowny – wspominał abp Stanisław Budzik.

Msza św. odpustowa była transmitowana w radiu RDN.

Posłuchaj:
abp Stanisław Budzik
Ewa Biedroń, fot. Jakub Sajdak
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN