Odpust szkaplerzny w Zawadzie

17.07.2020

Mszą św. o godz. 18.00 w sobotę rozpocznie się odpust szkaplerzny w rocznicę 100-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Zawadzkiej.

Przebiegał będzie pod hasłem “Matko Boża Zawadzka, Królowo Szkaplerza Świętego, Jedyna nasza po Bogu Nadziejo, Ciebie z ufnością błagamy”.

Główne uroczystości odpustu szkaplerznego odbędą się w niedzielę.

Od samego rana na wzgórze zawadzkie będą przybywać wierni z całego regionu – mówi ks. Józef Książek, proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w poddębickiej Zawadzie.

– Czciciele Szkaplerza świętego gromadzą się licznie by dziękować Matce Bożej za szkaplerz. Kiedyś to były dwa kawałki płótna, dzisiaj to mały medalik. Po jednej stronie jest Matka Boża przekazująca szkaplerz, a drugiej strony u nas jest Matka Boża Zawadzka.

Jak dodaj kustosz, wśród wielu przywilejów jakie Maryja obiecała noszącym szkaplerz jest ten, który mówi , że w pierwszą sobotę po jego śmierci Maryja przyjdzie po niego do czyśćca i zabierze go do nieba. Co roku na przyjęcie szkaplerza decyzje się około 400 osób w różnym wieku. Są to przede wszystkim mieszkańcy z diecezji tarnowskiej, rzeszowskiej i przemyskiej.

Posłuchaj:
ks. Józef Książek
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN