Ogólnopolski konkurs ‘Z Błogosławioną Karoliną zaśpiewajmy” – można już wysyłać zgłoszenia

21.01.2022

Po raz siódmy odbędzie się ogólnopolski konkurs wokalno-muzyczny ‘Z Błogosławioną Karoliną zaśpiewajmy’ organizowany przez Rzemieślniczą Branżową Szkołę I Stopnia im. Bł. Karoliny Kózkówny w Pilznie i Wydział Katechetyczny Diecezji Tarnowskiej.

Dyrektor szkoły Anna Smołucha, podkreśla, że z roku na rok konkurs zyskuje coraz większą popularność i prestiż.

– Z roku na rok przybywa uczestników w rożnym wieku z różnych rejonów Polski. Wraz z rozwojem festiwalu wzrasta również poziom repertuaru. Coraz trudniej jest nam wybrać finalistów w poszczególnych kategoriach. O rosnącej randze konkursu świadczy uzyskany w bieżącym roku patronat ministra edukacji i nauki.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz dorosłych zainteresowanych postacią bł. Karoliny Kózkówny i przesłaniem płynącym z jej życia.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie i zaprezentowanie własnej interpretacji utworu poświęconego bł. Karolinie.

Zgłoszenia do konkursu wraz z nagraniem utworu, który nawiązuje do postaci bł. Karoliny można przesyłać do 15 czerwca 2022 r. na adres Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia w Pilznie pocztą tradycyjną lub na adres mailowy szkoły. Finał festiwalu odbędzie się 22 czerwca 2022 r.

Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin oraz formularze zgłoszeń dostępne są pod adresem: www.rzsz-pilzno.pl

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN