OHP wędrowały do sanktuarium w Tuchowie

20.09.2018

Uczniowie tarnowskiego Ochotniczego Hufca Pracy pielgrzymowali do Sanktuarium w Tuchowie. Była okazja do wspólnej modlitwy, rozmowy czy też integracji.

– Do Matki Bożej niesiemy swoje intencje rodzinne i osobiste – mówią reporterowi RDN uczniowie oraz pedagodzy. – Każdy ma swoją intencję, ale pielgrzymujemy do Matki Bożej, aby wzmocnić swoją wiarę, nadzieję i miłość. – Oby nam się w życiu ułożyło, o to trzeba się modlić. – O zdrowie dla koleżanek i kolegów, dla nauczycieli, o to by wzmocnić swoją wiarę, bo każdy interpretuje ją na swój sposób. – Ja osobiście idę w intencji mojej mamy, bo jest niepełnosprawna. Dzięki temu że idę, ma świadomość że się dla niej staram – wyliczają pielgrzymi.

Opiekun młodzieży tarnowskiego OHP, ks. Piotr Pasek uważa, że wspólna droga do tuchowskiego Sanktuarium jest okazją nie tylko do modlitwy, ale i do rozmów o życiu.

– Młodzież potrzebuje kontaktu duchowego, ale przede wszystkim kontaktu z drugim człowiekiem. Czyli przez rozmowę, przez bycie razem, towarzyszenie drugiemu czy też wspólny odpoczynek. W czasie drogi wspólnie rozmawiamy, wspólnie się modlimy, podejmujemy różne problemy, które młodzież ma w swoim sercu. A trudno w czasie lekcji religii czy też na przerwie w szkole o tym rozmawiać – wyjaśnia kapłan.

W Sanktuarium Matki Boskiej Tuchowskiej na zakończenie pielgrzymki młodych odprawiona została Msza Święta.

Po niej ogłoszono wyniki konkursu z okazji 40-lecia wyboru św. Jana Pawła II na Papieża.

Posłuchaj:
Uczestnicy pielgrzymki
ks. Piotr Pasek
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Magdalena Marszałek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN