Ojcowskim Sercem

17.12.2020

Ojciec czuły, posłuszny, człowiek pracy, ojciec z twórczą odwagą, czyli spotkania o ojcostwie.

To inicjatywa kilku wspólnot z okazji rozpoczętego Roku Świętego Józefa – mówi ks. Piotr Cebula, diecezjalny duszpasterz małżeństw i rodzin.  – W Roku Świętego Józefa pragniemy przybliżyć list papieża Franciszka Patris Corde – Ojcowskim Sercem. Zaproszenie kierujemy nie tylko dla mężczyzn, ale także kobiet i rodzin. Raz w miesiącu w kościele akademickim św. Józefa będzie Msza św. z kazaniem tematycznym nawiązującym do treści listu papieża Franciszka. Jest to dwanaście tematów. Będziemy wspólnie rozważać tajemnice ojcostwa wzorując się na św. Józefie – dodaje.

Każdego 19. dnia miesiąca o 19.00 będzie celebrowana Msza św. w kościele św. Józefa w Tarnowie przy ul. Dwernickiego 1. Ze względu na obostrzenia epidemiczne w świątyni może być aktualnie 16 osób. Będzie także transmisja poprzez Internet https://rtsp.me/embed/HGQGtHas/

Na zakończenie Mszy św. zostanie odmówiona Litania do św. Józefa, dopełniając warunków uzyskania odpustu zupełnego.

Na spotkania “Ojcowskim Sercem” zapraszają Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin, Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Tarnowskiej, Duszpasterstwo Akademickie Tratwa, Projekt Róża oraz wspólnota Męska Strona Rzeczywistości – Tarnów.

Posłuchaj:
ks. Piotr Cebula
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN