Operacja “Boże Narodzenie”

07.01.2020

To tytuł jasełek przygotowanych przez młodych z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Było to jednak niecodzienne przedstawienie bożonarodzeniowe.

Akcja rozgrywa się bowiem m.in. w Instytucji Efektu Bożego Oświecenia czyli niebie, a dowodził nim Prezes czyli Bóg. Była też potępiona instytucja oświecenia czyli piekło i tajny agent diabła, który utrudniał życie Bożej Rodzinie.

Naszym przesłaniem było pokazanie, że mimo wielu przeciwności, kłopotów dobro zawsze zwycięża – zaznaczał Maksymilian Czaja autor i aktor jasełek. – Chcieliśmy na święta zrobić coś więcej. Włączyć się w życie parafii i w jakiś sposób wzbogacić jej kulturę – dodaje Julia Czerwiec współautorka scenariusza. – Jest satysfakcja zarówno ze swojego występu oraz z tego, że młodzi włożyli w to tyle pracy. To także radość, że zapalamy w nich zapał do tego, aby zrobić coś więcej, a nie tylko żyć na płaskiej linii – komentuje diakon Kamil Szęszoł, który występował wraz z młodzieżą.

To podwójnie wyjątkowe jasełka – zauważa ks. Krzysztof Fejkiel, opiekun parafialnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

– Po pierwsze dlatego, że to jest coś co wypływa od młodzieży. To oni napisali scenariusz, a po drugie to co pokazali, że w nas cały czas toczy się walka duchowa. To jest genialne, że maja takie wyczucie i chcą to pokazać.

Podobnego zdania była także licznie zgromadzona publiczność.

– To było niesamowite, wzruszające i z poczuciem humoru. Bardzo mi się to podobało, w takim nowoczesnym stylu przedstawione nasze rozterki. Tak jak niekiedy nasze życie wygląda- mówili widzowie.

Młodzi z parafii Miłosierdzia Bożego nie próżnują.

Przygotowali także koncert kolęd i utworów bożonarodzeniowych.

Posłuchaj:
Młodzież i dk. Kamil Szęszoł
ks. Krzysztof Fejkiel
Publiczność
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Stelmach
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN