Operacja Duch. Premiera spektaklu przygotowanego przez młodych z KSM-u

10.06.2021

Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy kolejny raz wychodzi na deski przykościelnej sali teatralnej. Wystawili już Operacja Boże Narodzenie, Operacja Wielkanoc, a teraz będzie Operacja Duch. Przygotowania trwały kilka miesięcy.

Reżyser przestawienia Maks Czaja mówi, że jest to spektakl z przesłaniem, w którym nie brakuje dobrego humoru.

– Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. W Operacji Duch mamy dużo wątków poważnych, a także humorystycznych – dodaje.

W trzecim spektaklu wystawianym przez młodzież zagra także ich opiekun ks. Krzysztof Fejkiel.

-Bardzo chciałem włączyć się w to dzieło. Postać, którą gram jest bardzo skomplikowana. Nie chcę zdradzać za dużo. Zapraszamy widzów, żeby przyszli i sami to zobaczyli. Jest tam ważny motyw walki duchowej, którzy rzadko jest podkreślany – dodaje.

Spektakl przygotowuje ponad 30 młodych osób

– Spektakl przygotowuje ponad 30 osób, ja dużo wyniosłam z relacji międzyludzkich. Podoba mi się jak to wszystko zostało przedstawione w scenariuszu przez Maksa, niektóre wydarzenia nabierają dla mnie nowego znaczenia – mówi Zosia.

Spektakl zostanie wystawiony w nowo wyremontowanej przez młodzież sali teatralnej przy kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy.

Premiera odbędzie się w piątek o godz. 19.00, a kolejne odsłony przewidziano na sobotę i niedzielę. Ze względów organizacyjnych należy wykupić wirtualny bilet.

 

 

Posłuchaj:
Maks Czaja
ks. Krzysztof Fejkiel
Zosia
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN