Oratorium „Ślad losu” wybrzmiało w tarnowskiej katedrze

28.03.2021

Oratorium śpiewanej Drogi Krzyżowej „Ślad losu” przygotowały chóry i orkiestry występujące wspólnie pod nazwą „Zanurzeni w miłosierdziu”.

To członkowie chórów Cantando Canzoni – chór Zakliczyńskiego Centrum Kultury, Parafialny Chór Cantores Sancti Jacobi z Powroźnika, Scholi Angelus.pl parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czchowie oraz członkowie Kapeli Opatkowice działającej przy Zakliczyńskim Centrum Kultury.

Muzycy wystąpili pod batutą dyrygenta Chóru Cantando Canzoni i kapelmistrza Strażackiej Orkiestry Dętej w Filipowicach Dawida Nawalańca.

– Cieszę się, że jesteście tutaj, w Bazylice Katedralnej i chcecie przedstawić to oratorium pasyjne. Przez ostatnie lata w środy przed Niedzielą Palmową odbywały się tu misteria paschalne, cztery koncerty związane z tematyką paschalną. Od tamtego roku ich nie ma ze względu na pandemię, dlatego tym bardziej się cieszę, że jesteście tutaj i poprzez ten koncert chcecie pomóc nam wejść w okres Wielkiego Tygodnia – mówi ks. prał. Adam Nita, proboszcz Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

Oratorium „Ślad losu” powstało na początku lat 80-tych w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie. Stworzyli je redemptoryści: o. Wojciech Skroboszewski i o. Andrzej Wodka. Składa się z 15 utworów odpowiadających 15 stacjom pasyjnym.

Wydarzenie było transmitowane przez radio RDN.

“Ślad Losu” wybrzmi także w niedzielę (28 marca) o 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie i 11 kwietnia o 15.00 w kościele św. Idziego Opata w Zakliczynie.

Posłuchaj:
ks. prał. Adam Nita
Fragment koncertu
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marek Karaś
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN