Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami miasta

03.01.2019

Barwny Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami tarnowskiej Starówki. Wyruszy on z placu Katedralnego po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 12.00.

Blisko 30 uczniów tarnowskiego VII Liceum od kilku tygodni przygotowuje się do swoich ról. Jak mówią reporterowi RDN, każda z nich odgrywa ważną rolę.

Jako pastuszek będę witała Trzech Króli, którzy przyjdą do Jezusa złożyć przed nim symboliczne dary. Ma to dla nas bardzo głębokie znaczenie, gdyż te symbole świadczą o królewskości Jezusa, o jego Boskości. Też mówią o przyszłym zbawieniu. – Generał Józef Bem jest to postać, która pojawia się w orszaku po raz drugi. To jest taki tarnowski akcent. – Będę diabłem. Będę kusić Heroda oraz zaczepiać ludzi podczas orszaku.

Trzej Królowie w asyście pastuszków, aniołków oraz postaci historycznych przejdą ulicami miasta.

Naszym ostatnim przystankiem będą ogrody Klasztoru Bernardynów – mówi koordynatorka wydarzenia, Renata Susułowska, nauczyciel z VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie.

Najpierw przejdziemy przez Rynek, by zatrzymać się na ulicy Wekslarskiej. Tam na Trzech Króli będą oczekiwać pastuszkowie. Kolejny przystanek będzie przy pomniku generała Józefa Bema. Później przy pałacu Heroda i scena balkonowa. Potem zatrzymamy się przy królu Władysławie Łokietku, a dalej pójdziemy ulicą Targową, by dojść do ogrodów Klasztoru Ojców Bernardynów. Jak zwykle współpracujemy z tarnowskim teatrem. Stamtąd mamy przeważającą liczbę strojów. Również częściowo młodzież sama sobie przygotowuje część ubiorów.

Honorowy patronat nad Orszakiem Trzech Króli objął ordynariusz diecezji tarnowskiej, bp Andrzej Jeż.

Posłuchaj:
Uczniowie
Renata Susułowska
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN