Orszaki Trzech Króli inne niż zazwyczaj

05.01.2021

6 stycznia, Trzej Królowie nie pojadą do żywej szopki w Tarnowie. Z powodu pandemii orszak z tłumem uczestników się nie odbędzie, ale będzie nawiązanie do poprzednich orszaków – zapowiada proboszcz parafii katedralnej ks. Adam Nita.

– O godzinie 12.00 zapraszamy na Mszę św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Będziemy też kolędować i przejdziemy w mini – orszaku do szopki, która znajduje się na Placu Katedralnym – dodaje.

Radio RDN będzie transmitować Mszę św. z tarnowskiej katedry.

Dotychczasowe orszaki w Tarnowie gromadziły tłumy, były całe rodziny, które podążały do żywej szopki do klasztoru ojców bernardynów.

 

Dobra

W parafii Dobra, 6 stycznia o godzinie 12.00 rozpocznie się Orszak Trzech Króli. Tym razem, z powodu pandemii, uczestnicy orszaku za Trzema Królami, jadącymi na koniach będą podążać w samochodach. Trasa przejazdu prowadzić będzie z parkingów przykościelnych w stronę Parku Małachowskich. Przy budynku Urzędu Gminy będzie czekać Święta Rodzina z Trzema Królami i cukierkami. Na trasie będzie przygotowanych kilka scen orszakowych przy których rozdawane będą specjalne pamiątkowe karty z opisem poszczególnych scen. Karty należy zebrać, a następnie po powrocie do domu wykonać zdjęcie uczestników orszaku w strojach wraz z kartami i przesłać na wskazany adres. Osoby z najpiękniejszymi strojami zostaną nagrodzone w konkursie, nagrody główne to tablety, ufundowane przez parafię i Urząd Gminy Dobra.

 

Tuchów

Inny niż zwykle Orszak Trzech Króli zaplanowano na 6 stycznia w Tuchowie. Ulicami miasta przejadą trzy wozy konne.

Chcemy w ten sposób zachować tradycję i nawiązać do wymowy uroczystości – powiedział RDN o. Bogusław Augustowski, kustosz sanktuarium w Tuchowie. – Nie chcemy rezygnować z orszaku. Królowie przejadą po parafiach wozami, zaprzęgiem konnym, będzie także Święta Rodzina i kolejnym wozem przejedzie orkiestra – mówi o. Augustowski.

Orszak Trzech Króli rozpocznie o 10.00 Msza św. w kościele parafii św. Jakuba w Tuchowie.

Wozy konne wyruszą z Rynku i przejadą ulicami miasta przed bazylikę Matki Bożej Tuchowskiej.

 

Żegocina

Parafia Żegocina, Gmina Żegocina oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zapraszają na Orszak Trzech Króli online.

6 stycznia o godzinie 19:00 mieszkańcy są zaproszeni przed ekrany laptopów i telefonów, gdzie za pomocą transmisji na stronie www.zegocina.pl, www.zegocina.diecezja.tarnow.pl/ oraz www.tv28.pl będzie można wysłuchać pięknych kolęd i pastorałek.

Wystąpią: Orkiestra Dęta działająca przy CKSiT w Żegocinie, Kapela Góralska, Katarzyna Szpilka i Dawid Kurnik.

 

Żabno

Orszak Trzech Króli przygotowany przez szkołę podstawową przejedzie przez Żabno. Rozpocznie się o godzinie 10.50 przy Gminnym Centrum Kultury i dotrze do szopki w ogrodzie różańcowym do kościoła na Mszę św. o godzinie 11.15. Parafia zaprasza wszystkich do obserwowania Orszaku z zachowaniem dystansu społecznego.

Posłuchaj:
ks. Adam Nita
o. Bogusław Augustowski
Ewa Biedroń, Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN