Ostanie prace i rusza ITER

27.11.2017

Ostatnie prace wykończeniowe i rusza ITER, czyli droga. Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie działalność Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne pod taką właśnie nazwą.

Uroczyste poświęcenie biura przy ul. Urszulańskiej 9 w Tarnowie przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża zaplanowano na najbliższy czwartek, 30 listopada. – A następnego dnia duszpasterstwo rozpocznie pracę na dobre – mówi jego dyrektor, ks. Krzysztof Orzeł. – Od 1 grudnia już można tam zapukać, wstąpić i zobaczyć różnego rodzaju oferty. Serdecznie zapraszam tych żeby wstąpić i nawet te miejsce zobaczyć – zachęca ks. Orzeł.

Iter współpracuje z wieloma instytucjami, m.in. z Klubem Dobrze Nastawionych RDN oraz z Tarnowskim Biurem Pielgrzymkowym. – Do tej pory ono funkcjonowało samodzielnie, natomiast decyzją biskupa o nominacji mnie na dyrektora tego duszpasterstwa, Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe będzie miało tutaj swoje przedstawicielstwo. Biuro będzie zajmowało się logistyką – dodaje ks. Krzysztof Orzeł.

Mowa m.in. o rezerwacji hoteli czy przygotowywaniu programów pielgrzymek w różne strony diecezji, Europy czy świata. Ks. Krzysztof Orzeł namawia do współpracy organizacje turystyczne z regionu np. PTTK, kluby seniorów czy stowarzyszenia młodzieżowe a także parafie.

W planach m.in. w sezonie wiosenno – letnim i jesiennym cykliczne tzw. Niedziele z Iterem, czyli wędrowanie po ciekawych miejscach kultu w diecezji tarnowskiej. Najbliższy wyjazd jeszcze w tym roku – mowa o wyprawie do Bazylei na Europejskie Spotkanie Młodych Taize.

Przypomnijmy, że Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne powstało na mocy dekretu biskupa tarnowskiego. Od piątku rusza także jego strona internetowa. Więcej o tym w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:
Ks. Krzysztof Orzeł
Ks. Krzysztof Orzeł
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN