Ostatnie przygotowania do Wielkiego Odpustu w Tuchowie

27.06.2019

Początek 1 lipca o 18.00, a zakończenie 9 lipca o 18.30. Program jest bardzo bogaty i dedykowany różnym grupom społecznym i zawodowym. 

Są też nowości, np. pielgrzymka Rycerzy Kolumba.

– Zapraszamy ich w niedzielę, 7 lipca, o godzinie 15.00. Będą z nami Rycerze Kolumba nie tylko z diecezji tarnowskiej, ale i z innych. W tym roku będzie także – już druga – pielgrzymka kobiet w stanie błogosławionym. To wtorek, a to dlatego, że we wtorki w naszym sanktuarium odbywa się nabożeństwo do św. Gerarda – patrona matek w stanie błogosławionym. W naszej Prowincji Redemptorystów obchodzimy też Rok św. Gerarda – mówi proboszcz i kustosz sanktuarium w Tuchowie, redemptorysta, ojciec Bogusław Augustowski.

Kustosz tuchowskiego sanktuarium nie kryje, że zorganizowanie Wielkiego Odpustu o nie lada wyzwanie logistyczne.

– Nie ma większego wydarzenia w Tuchowie jak nasz Odpust. Przybywają dziesiątki tysięcy ludzi, każdego dnia – kilka tysięcy. To wyzwanie logistyczne. Pomagają nam służby i wolontariusze, by każdy mógł bezpiecznie dotrzeć na spotkanie z Matką Najświętszą.

Odpust rozpocznie pielgrzymka strażaków, policjantów i orkiestr dętych. Następnego dnia modlić się będą osoby niepełnosprawne, osoby konsekrowane i matki w stanie błogosławionym.

W środę, 3 lipca, do Tuchowa pielgrzymować będą m.in. kombatanci i uczestnicy pieszych pielgrzymek do Częstochowy.

Później pracownicy oświaty, kapłani diecezjalni czy członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

W piątek, 5 lipca, pielgrzymka misji zagranicznych, osób chorych i zagranicznych.

Następnie – kolejarzy, dzieci, leśników i pracowników parków krajobrazowych.

W niedzielę, 7 lipca, modlić się będą samorządowcy , przedsiębiorcy, pracodawcy, rowerzyści, motocykliści i Rycerze Kolumba.

Będą też dni dedykowane pszczelarzom, emerytom i rencistom oraz kapłanom przeżywającym jubileusze, ministrantom i lektorom.

Posłuchaj:
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN