Pamiętają o Helence Kmieć

05.02.2021

Siostry Służebniczki z Dębicy pamiętają o śp. Helenie Kmieć, która cztery lata temu zginęła w ochronce zakonnic, w Cochabambie na boliwijskiej ziemi. Młoda misjonarka prowadziła wówczas posługę w ramach Wolontariatu Misyjnego Salvator.

Chcemy dziękować za jej życie i czyny miłości – mówi siostra Savia Bezak. – Jej pamięć jest wciąż żywa. Szczególnie w nas, które miałyśmy tę łaskę spotkania się z nią w Cochabambie i przeżyłyśmy to bolesne zdarzenie osobiście. Każdego roku staramy się przygotować takie wspomnienie, modlitewnej refleksji nad jej życiem.

To wspomnienie z okazji 4. rocznicy jej tragicznej śmierci oraz 30. rocznicy urodzin odbędzie się w czasie Mszy św. w najbliższą niedzielę w kościele św. Jadwigi w Dębicy o godz. 12.00.

W tym roku, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w kościele można łączyć się w modlitwie poprzez transmisję internetową.

Oprócz tego fundacja im. Heleny Kmieć przygotowała wystawę plenerową pt. “Helena Kmieć. Ona pięknie żyła. Pokazała, że można”. Wystawa będzie eksponowana przy kościele św. Jadwigi od 6 do 13 lutego.

Link do transmisji: http://www.swjadwiga.info/transmisja-internetowa

Posłuchaj:
s. Savia Bezak
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN