Pan Bóg jest także w internecie…

24.11.2020

Kromka chleba z nieba, Słowo, które żyje, Walczący o Słowo i wiele innych inspirujących blogów o tematyce religijnej tworzą m.in. księża z diecezji tarnowskiej.

Autorem pierwszego z nich jest pracujący w Peru ks. Stanisław Knurowski.

– Pomysł na prowadzenie bloga narodził się kilka lat temu, kiedy jeszcze pracowałem w Polsce. Kromka chleba, czyli pokarm potrzebny do życia. Każdy z nam potrzebuje jednak innego pokarmu, tego duchowego i stąd pomysł na blog. Moje wpisy, czyli takie duchowe kromki do pożywienie na drogę do nieba. Rzadko odnoszę się tam do tematów bieżących. Skupiam się na tym, jak bardzo jesteśmy ukochani przez Boga.

O tym, że czas pandemii można dobrze wykorzystać przekonywał reporterkę RDN ks. Sylwester Pustułka. Właśnie wtedy opublikował pierwsze rozważania Pisma Świętego w internecie. I tak powstała strona Słowo, które żyje.

– Podczas pandemii liczba osób w kościele została mocno ograniczona, dlatego to Słowo, które żyje było wyjściem naprzeciw tych wszystkich, którzy chcieli słuchać słowa Bożego, którzy byli głodni spotkania z Panem Bogiem w słowie. Sama nazwa o tym mówi. 

Z kolei blog Walczący o Słowo stworzyli ks. Maciej Stabrawa i ks. Mateusz Opolski.

Pomysł na dotarcie w taki sposób z Ewangelia do naszych parafian zrodził się w czasie kiedy podczas pandemii przymykano, a potem zamykano kościoły – pisze do redakcji RDN ks. Maciej. – Chcieliśmy dzielić się Słowem. Forma jednak ewoluowała. Najpierw były długie filmiki z przydługawym intro. Później krótsze filmiki nadal z przydługawym intro. By na końcu powstały krótkie filmik z nowym, krótkim intro. Wszystko wrzucaliśmy na serwis YouTube. Później tak się stało, że zostałem sam na polu bitwy. Ale się nie poddawałem. Przerwa nastąpiła w wakacje. I naprawdę długo się zastanawiałem, czy od września wznowić walkę. Ale w dniu wejścia pielgrzymki na Jasną Górę Pan Bóg dał mi dwa jasne znaki, że trzeba dalej walczyć. Proszę o modlitwę, żeby nie brakło tego zapału do walki o Słowo.

Programy o tematyce religijnej tworzą także młodzi w telewizji Synaj. Poruszają także tematy społeczne i kulturalne. Na ich stronie można znaleźć Minutę ze Słowem, 7 Good News, Subiektywne kino, a także relacje z wydarzeń organizowanych w diecezji tarnowskiej.

Posłuchaj:
ks. Stanisław Knurowski
ks. Sylwester Pustułka
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN