Papieska prośba – nasi biskupi spotkali się z Ojcem Świętym

28.10.2021

Biskupi z diecezji tarnowskiej spotkali się z papieżem Franciszkiem. – Odczuliśmy jedność całego Kościoła, świadomość, że jesteśmy mocno związani z Ojcem Świętym – mówi radiu RDN biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Biskupi z diecezji tarnowskiej są w czwartej grupie polskich hierarchów, którzy odwiedzają watykańskie urzędy, wspólnie się modlą w ramach wizyty ad limina apostolorum.

Podczas audiencji biskup tarnowski Andrzej Jeż zadał papieżowi pytanie związane z synodem, a po spotkaniu rozmawiał jeszcze z Ojcem Świętym.

– Papież z całą mocą powiedział do mnie: ‘Posyłaj dalej księży Kościołowi powszechnemu. Nie zamykajcie się nigdy jako diecezja na Kościół powszechny’ – podkreśla bp Jeż.

– Ojciec Święty zna sytuację Kościoła w Polsce. Rozmawialiśmy z papieżem Franciszkiem w braterskiej, ojcowskiej atmosferze – tak tuż po spotkaniu mówi radiu RDN bp Leszek Leszkiewicz.

Spotkanie z papieżem Franciszkiem trwało ponad 2,5 godziny – dodaje bp Leszek Leszkiewicz.

– To była wspólna rozmowa, sam papież powiedział, że biskupa do biskupa. Bardzo podobała mi się forma spotkania, gdzie można spokojnie mówić o tym co każdy z nas nosi w swoim sercu, jak widzi posługę biskupią i słuchać tego jak papież odpowiada na nasze spostrzeżenia. Bardzo ładnie Ojciec Święty zauważył przy diecezji tarnowskiej, że jest to ta diecezja, która dzieli się księżmi i jest znana z tego, że nasi księża pracują w różnych częściach świata – powiedział biskup.

W spotkaniu z papieżem uczestniczyli biskupi z metropolii krakowskiej i katowickiej.

Od poniedziałku biskupi są w Watykanie, odwiedzają m.in. kongregacje. Rano modlili się przy grobie św. Jana Pawła II.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
bp Leszek Leszkiewicz
Ewa Biedroń, fot. Biuro Prasowe KEP
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN