Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Paszynie ma już 80 lat [ZDJĘCIA]

28.06.2018

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Paszynie ma powody do świętowania. W środę (27.06) rozpoczęły się uroczystości jubileuszu 80-lecia parafii i 55-lecia konsekracji kościoła. Brał w nich udział biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Biskup podkreślał, że każda parafia bez względu na swój wiek ma wielki skarb. – Obecność Trójcy Przenajświętszej, obecność Maryi zwłaszcza tutaj w naszej parafii, możliwość głoszenia Słowa Bożego, słuchania i sprawowania sakramentów – to jest ponadczasowa ciągłość tych parafii, gdzie dokonuje się zbawienie następnych pokoleń parafia.

Ordynariusz diecezji tarnowskiej poświęcił również odnowione wnętrze kościoła. W parafii odbył się odpust ku czci patronki, w którym licznie uczestniczyli parafianie z Paszyna. – Jest taką zachętą, aby ten wielki dar macierzyństwa Maryi podejmowali w swoim życiu. Aby to się przenosiło na ich życie rodzinne, małżeńskie aby byli taką rodziną rodzin na wzór rodziny nazaretańskiej – mówi o odpuście biskup Andrzej Jeż.

Podczas Mszy świętej ks. Krzysztof Smoroński, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Paszynie podkreślał, że liczne inwestycje, które udało się wykonać w ostatnim czasie to zasługa pracy ludzi z Paszyna i okolic.

Posłuchaj:
Biskup Andrzej Jeż
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN