Parafia Miłosierdzia Bożego rozpoczęła wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu

19.10.2018

Poprzedziła ją uroczysta Msza św. Przewodniczył jej bp Leszek Leszkiewicz.

Ponad 300 osób z parafii zdecydowało się na całodobowy dyżur. To ludzie w różnym wieku, którzy podkreślają, jak ważne jest spotkanie sam na sam z Bogiem.

– Tato zobowiązał się na piątek, na północ. Kiedy on nie będzie mógł, ja będę go zastępować. Myślę, że będzie to czas na głębszą modlitwę, w ciszy, spokoju, a nie w tłumie – zauważa Wioletta. – Zapisałam się z mężem na sobotę, na godz. 9.00. Rozpoczynamy dzień z Panem Jezusem. A mamy za co dziękować, m.in. za uratowanie szwagra i córki z wypadku – mówi małżeństwo. Z kolei Zofia z Jezusem w Najświętszym Sakramentem będzie się spotykać co niedzielę miedzy 4 a 5 rano. –Będę dziękować za piękny świat, który dał nam Bóg – zapewnia kobieta.

Ks. Antoni Bielak, proboszcz dębickiej parafii, zaprasza do adorowania Najświętszego Sakramentu wszystkich mieszkańców Dębicy.
– Kto tylko będzie odczuwał taką potrzebę serca, aby pokłonić się Panu Jezusowi, to On w dzień i w nocy będzie oczekiwał. Jestem pewny, że nie tylko te dwie osoby dyżurujące, ale zdecydowanie więcej osób, będzie Mu towarzyszyć – mówi kapłan.

Specjalny ołtarz z wystawionym Najświętszym Sakramentem został utworzony w dolnym kościele. Można tam przyjść i pomodlić się przez całą dobę.

Posłuchaj:
parafianie
ks. Antoni Bielak
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN