Parafia w Mościcach świętuje

05.10.2018

Jubileusz parafii, odpust, Terezjada, Raban i święto patronalne pracowników Grupy Azoty – czyli będzie się działo w niedzielę, 7 października, w parafii w Tarnowie Mościcach.

Obok modlitwy przygotowano dużo atrakcji m.in. podczas Terezjady – zapowiada Alicja Miszkurka z grupy młodzieżowej. – Chcemy zintegrować się w ramach naszej parafii, poznać się, ale przede wszystkim to ma być taki dzień jedności i świętowania tego, że możemy być tutaj, że ta parafia może istnieć. To też świętowanie radości wynikającej z życia św. Teresy i przybliżanie się do Pana Boga przez wspólnotę – tłumaczy Alicja Miszkurka.

Podczas Rabanu o 17.30 wystąpi Karol Gut &Zespół Rahamim. Autor tekstów, muzyki i wokalista zapowiada że będą to utwory z przesłaniem. – Gdy życia muzyka gra, lecz sił brak na taniec, dłużej nie czekaj, weź do ręki różaniec – brzmią słowa jednej z kompozycji.

Tomasz Świątkowski z zespołu Rahamim mówi, że Mościcki Raban to odpowiedź na apel papieża Franciszka. – Młodzież z parafii w Mościcach w odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka postanowiła się zebrać i zrobić raban, czyli spotkać się i uwielbiać Boga. Clou wieczoru to modlitwa uwielbienia – Najświętszy Sakrament, w centrum Jezus i grupa muzyków, która zapewni oprawę muzyczną – zapowiada.

W najbliższą niedzielę parafia w Tarnowie Mościcach będzie przeżywać odpust ku czci Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. To drugorzędna patronka parafii.

Będzie to także czas dziękczynienia za 80 lat istnienia parafii. Homilie w dzień odpustowy wygłosi o. Andrzej Cetera, karmelita. Mszy św. jubileuszowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

Podczas tej Mszy św. będzie szczególna modlitwa w intencji dyrekcji, pracowników Grupy Azoty S.A i ich rodzin, a także w intencji emerytów i rencistów. Po Mszy rozpocznie się Terezjada, a po niej Raban.

Posłuchaj:
Alicja Miszkurka
Karol Gut
Tomasz Świątkowski
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN