Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie poszukuje pamiątek po bł. ks. Romanie Sitko

11.10.2021

Bł. ks. Roman Sitko, męczennik z Auschwitz, w parafii na Grabówce jest czczony szczególnie jako pomysłodawca i pierwszy budowniczy kościoła.

Jak podkreśla proboszcz parafii, ks. Bogusław Skotarek, rozwój kultu bł. Romana leży na sercu zarówno parafianom, jak i duszpasterzom, stąd pomysł zebrania pamiątek po nim:

– To mogą być obrazki, medaliki, różańce, książeczki, które on przekazał, może inne przedmioty, które go przypominają, a może nawet zostały przekazane przez samego Błogosławionego. Chodzi nam nie tylko o pamiątki materialne, ale również żywe wspomnienia. Wszystko to ma na celu, abyśmy uświadomili sobie, jak ważną rolę odegrał ks. Sitko w powstaniu i w życiu tej parafii – mówi.

Marzeniem proboszcza jest, aby w parafii powstała izba pamięci bł. Romana.

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa mocny jest kult jej założyciela. W każdy wtorek o godz. 17:30 odprawiane jest specjalne nabożeństwo do Błogosławionego z odczytaniem próśb i podziękowań składanych do skrzynki przy ołtarzu ks. Romana. Od początku września działa też parafialna grupa im. bł. Romana, której celem jest m. in. formacja na wzór jej patrona. Natomiast rodziny kapłanów pochodzących z parafii, modlą się w róży różańcowej bł. Romana.

12 października przypada 79. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Romana. Z tej okazji w parafii NSPJ o godz. 15.00 wierni wezmą udział w Drodze Krzyżowej z rozważaniami o bł. Romanie. Tego dnia o 17:30 odprawione zostanie tradycyjne wtorkowe nabożeństwo do Błogosławionego, a po nim uroczysta Msza święta.

Posłuchaj:
Ks. Bogusław Skotarek
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN