Parafialne ferie w Koszycach Wielkich

18.01.2022

Zabawy sportowe, zajęcia artystyczne i wyjazdy – tak wygląda zimowy wypoczynek dla najmłodszych organizowany w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Koszycach Wielkich.

Jak mówi ks. Krzysztof Dyrlik, wikariusz parafii w Koszycach Wielkich, wspólnie spędzony czas jest dla dzieci bardzo ważny.

Jest to taka okazja, by integrować dzieci, uczyć bycia razem, także oderwać od świata mediów. Dzieci reagują na to pozytywnie. Cieszą się, że mogą być razem, chętnie wykonują polecenia. Troszczą się o bezpieczeństwo, dobre relacje, kulturę słowa. spełnia to więc także funkcję wychowawczą. Jest też czas na wspólna modlitwę, na uświadomienie sobie, że Pan Jezus jest z nami i że jesteśmy jego uczniami. A bycie uczniem Jezusa to przywilej, radość i duma.

Dzieci, biorące udział w zajęciach, potwierdzają, że czas spędzony z rówieśnikami na zabawach sportowych i innych zajęciach jest dla nich atrakcją.

Bardzo mi się podoba, są fajne zabawy! – Jest fajnie! – Było fajnie, było dużo osób. – Można rozwijać swoje pasje i próbować czegoś nowego.

Opiekę nad uczestnikami parafialnych ferii sprawują młodzi wolontariusze z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Parafialne Ferie Zimowe odbywają się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Koszycach Wielkich.

Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN