Parafianie z Jodłowej mieli iść do Wadowic, a pokonali trasę do Rzymu i z powrotem

20.05.2020

Symboliczne ‚”Pielgrzymowanie z różańcem w ręku” rozpoczęło się 14 maja. To właśnie wtedy podczas wieczornej mszy świętej w parafii w Jodłowej rozpoczęło się 100-godzinne nabożeństwo.

Mieszkańcy wraz z księżmi postanowili w tym czasie odbyć symboliczną pielgrzymkę do Wadowic.

Kapłani wyznaczyli na terenie parafii 6 miejsc stacyjnych, gdzie trzeba dojść pieszo wraz z rodziną lub indywidualnie, a na miejscu wpisać przebyte kilometry, zabrać obrazek z modlitwą do św. Jana Pawła II, żółtą flagę papieską i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Okazało się, że zamiast do Wadowic, doszliśmy do Rzymu na plac św. Piotra – mówi ks. wikariusz Jan Maciusiak, inicjator symbolicznej pielgrzymki.

– Chcieliśmy aby po zsumowaniu wszystkich przebytych kilometrów osiągnąć odległość z Jodłowej do Wadowic. Jednak nasi parafianie w hołdzie dla papieża postanowili iść dalej aż do Rzymu, na plac św. Piotra pokonując przy tym odległość 1707 km. Dzisiaj już wiemy, że Jodłowianie doszli do Rzymu i wrócili z powrotem pokonując w sumie 3,5 tysiąca kilometrów.

W akcji udział wzięło kilkuset mieszkańców. W dniu setnej rocznicy wszyscy uczestnicy spotkali się na wspólnym dziękczynieniu w jodłowskim sanktuarium Dzieciątka Jezus.

Posłuchaj:
ks. Jan Maciusiak
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN