Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

25.08.2020

Ponad trzy tysiące pielgrzymów pokłoniło się Jasnogórskiej Pani. Sztafetowa Piesza Pielgrzymka Tarnowska dotarła do Częstochowy.

Mszy świętej kończącej tegoroczne pielgrzymowanie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. – Potrzeba, abyśmy wyszli z Dobrą Nowiną do naszych najbliższych – mówił w kazaniu biskup Andrzej Jeż. – Trzeba rozpocząć od najbliższych, a to jest zadanie najtrudniejsze. Jak głosić Ewangelię, zasady moralne swoim najbliższym, rodzinie, przyjaciołom? Czasem bywa łatwiej mówić o tym zupełnie obcym osobom. A przecież powinno zależeć nam na zbawieniu najbliższych.

Jak mówili pielgrzymi z grupy 19., św. Kingi emocje podczas tegorocznego wejścia były zupełnie inne. – To jest moja dziesiąta pielgrzymka i dziś towarzyszyła mi radość, ale nie taka sama jak po przejściu tych 9 dni. Było zupełnie inaczej. To była inna pielgrzymka.Mimo że inna pielgrzymka to ważne jest złożenie intencji całego roku na ręce Matki Bożej.

Do pielgrzymów pieszych dołączyli ci, którzy pobiegli z Tarnowa na Jasną Górę. Weszli na wały jasnogórskie jako ostatnia grupa.

Obszerna fotorelacja dostępna jest zakładce GALERIE/Religia.

 

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN