Pielgrzymka to czas odkurzania swojego życia

24.08.2020

Mimo że pielgrzymka w tym roku odbywa się sztafetowo to są osoby i małe grupy, które postanowiły iść na pełną, dziewięciodniową pielgrzymkę.

Z grupy 21 zawiązała się mała, 9-osobowa wspólnota, która od Tarnowa pielgrzymuje na Jasną Górę.

Mimo, że są “na boku” to mocno przeżywają temat tegorocznej pielgrzymki. Codziennie uczestniczą w Mszy świętej, odmawiają Różaniec i Drogę Krzyżową i modlą się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Konferencji słuchają dzięki pielgrzymkowej aplikacji.

Pielgrzymka jest czasem odkurzania życia – mówił jeden z pielgrzymów.

– Ja sobie nie wyobrażam tego żeby nie pójść na pielgrzymkę, ponieważ jest to czas przemyślenia, zastanowienia się nad swoim życiem, rodziną, nad tym co możemy zrobić. To jest czas dla ducha, ożywienia wiary.

Mszy świętej rozpoczynającej ósmy dzień PPT przewodniczył bp Stanisław Salaterski.

– Czy tegoroczne hasło pielgrzymki jest bliskie Kościołowi? – Na pewno jest to podstawa życia Kościoła – Idźcie, głoście Ewangelię. Gdyby to nie było “Idźcie” i nie było podjęte to by się skończyło wszystko na tych, którzy spotkali Pana Jezusa, dlatego że to “Idźcie” jest zobowiązujące, daje moc, rodzi pragnienie w sercach.

Dziś pielgrzymują grupy dębickie: 11, 12 i 13. Dzień zakończą w miejscowości Żuraw. Tam transmisja pielgrzymkowego Apelu. Start o 19:00. 30 minut wcześniej studio Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej w radiu RDN.

Posłuchaj:
Pielgrzymi
bp Stanisław Salaterski
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN