To pierwsza taka publikacja w diecezji tarnowskiej

10.05.2018

Mowa o nowym albumie “Ziemia świętych i błogosławionych. Relikwie i relikwiarze Diecezji Tarnowskiej”, który dokumentuje nie tylko obecność świętych i błogosławionych ale i pokazuje ich kult.

Album został przygotowany również w kontekście setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi autor projektu i inicjator postania publikacji ks. dr Jan Bartoszek. – Występuje w nim specjalny rozdział, który gromadzi w swojej treści tych wszystkich bohaterów, którzy w okresie zaborów, poprzez działalność charytatywną i religijną, odegrali znaczącą rolę w podnoszeniu moralnym narodu – dodaje autor.

11 maja minie termin zapisów na spotkanie promujące album. Osoby chcące uczestniczyć w tym wydarzeniu muszą wcześniej zgłosić się w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie (tel. 14 6317380 lub e-mail: wydzdusz1@diecezja.tarnow.pl).

Promocja albumu odbędzie się 17 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. W spotkaniu, które rozpocznie się o 10.30 ma uczestniczyć wicepremier Beata Szydło, która mówić będzie o inicjatywach rządowych związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

Gościem będą również abp Edward Nowak, emerytowany sekretarz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych oraz prof. Jan Żaryn.

Posłuchaj:
Ks. Jan Bartoszek
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN