Pierwsze urodziny ITER-u

28.11.2018

Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo Turystyczne ITER od roku z wiernymi diecezji tarnowskiej. W tym czasie zorganizowało kilkadziesiąt wyjazdów do polskich i zagranicznych sanktuariów i miejsc kultu religijnego.

Wyjazdy jednodniowe po diecezji czy też kilkudniowe cieszą się dużym powodzeniem – mówi dyrektor placówki, ks. Krzysztof Orzeł.

To taka nieduża rocznica, ale myślę, że ten pierwszy rok istnienia jest dla nas ważny. Taki ciekawy, a zarazem też trudny. To był rok troski o tych ludzi, którzy przychodzili do nas, którzy razem z nami chcieli pielgrzymować, wyprawy z nimi, moja opieka duszpasterska z różnymi grupami. Jednodniowe wyjazdy, niedzielne wyprawy z mieszkańcami Tarnowa i okolic, do rożnych miejsc i pięknych zakątków naszej diecezji.  

W pierwszą rocznicę istnienia Diecezjalnego Duszpasterstwa Pielgrzymkowo Turystycznego, odprawione zostaną Msza święta oraz Nabożeństwo Różańcowe. – Chcemy podziękować za wszystkie pielgrzymki – dodaje ks. Krzysztof Orzeł.

Zapraszam wszystkich, którzy pielgrzymowali z nami, albo po prostu chcą się z nami pomodlić. Zapraszam tych, którzy chcą podziękować za ten nasz pierwszy rok działalności i co pod wspólną nazwą ITER rozumiemy, czym chcemy się dzielić z tymi, którzy z nami są. Dziękuje także za ten czas głoszenia dobrej nowiny, mówienia o tym wszystkim na pielgrzymich szlakach.

Nabożeństwo odprawione zostanie w piątek, 30 listopada, o godzinie 18.00, w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Tarnowie.

Natomiast o godzinie 19.00 na antenie radia RDN, kapłani oraz przedstawiciele pielgrzymów odmówią modlitwę różańcową.

Posłuchaj:
ks. Krzysztof Orzeł
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN