Pierwszy Zjazd Motocyklowy w Okocimiu

15.06.2022

Msza św. z błogosławieństwem pojazdów, przejazd motocyklowy, a następnie wielki piknik rodzinny. Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Okocimiu już w najbliższą niedzielę (19.09) zorganizuje Pierwszy Zjazd Motocyklowy dla wszystkich pasjonatów jazdy na jednośladach i nie tylko.

Proboszcz parafii ks. Wiesław Pieja mówi, że pomysłodawcą imprezy jest wikariusz ks. Mariusz Florek, który jest pasjonatem motoryzacji i od kilkunastu lat angażuje się w tego typu działania. Jak dodaje, każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie.

– Chcemy wydarzeniu nadać charakter i duchowy i towarzyski. Najpierw rozpoczniemy Mszą świętą, która będzie z błogosławieństwem kierowców i pojazdów, a następnie odbędzie się wielki przejazd motocyklowy po okolicznych wzgórzach Okocimia. Po przejeździe rozpocznie się piknik – będzie coś ciekawego i dla motocyklistów i innych zgromadzonych.

Głównym celem zjazdu, oprócz wzajemnej integracji, pokazania pasji do motoryzacji, jest głoszenie Ewangelii.

– To jest też forma duszpasterstwa i ewangelizacji. Człowiek przez różne akcje, np. charytatywne, ale nie tylko, może być blisko Pana Boga. Chcemy też pokazać, że motocykliści to fantastyczni ludzie, o szerokim wachlarzu dobroci względem drugich.

W organizację wydarzenia aktywnie zaangażowała się młodzież z parafii. Szymon Czyżycki zachęcając do wzięcia udziału w zjeździe podkreśla, że to doskonała odskocznia od dotychczasowego spędzania czasu np. przy komputerze.

– My jako młodzież chcielibyśmy zaprosić swoich rówieśników na zjazd motocyklowy, by można było się odciągnąć od telewizji, telefonów, wyjść “na świat”, poznać nowych ludzi i nauczyć się czegoś nowego i naprawdę się dobrze bawić.

Organizatorzy przygotowali park atrakcji i rozrywki dla dzieci, degustację lokalnych potraw, występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych.

Imprezę uświetni koncert zespołu Zbóje. Dodatkowo do wygrania będzie wiele nagród, w tym skuter i rowery.

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę 19 czerwca Mszą św. o godz. 12.00.

Patronem medialnym Zjazdu Motocyklowego w Okocimiu jest Radio RDN Małopolska.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN