Piesza Pielgrzymka Tarnowska będzie miała nowego dyrektora

22.06.2022

Dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu ks. Paweł Broński od września będzie nowym dyrektorem Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Tym samym zajmie miejsce ks. Zbigniewa Szostaka, który prowadził pielgrzymkę przez ostatnie 20 lat.

40. Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę ks. Zbigniew Szostak żegna się z jej organizacją. Jak powiedział na konferencji prasowej w Radiu RDN, to odpowiednia chwila, do oddania dzieła młodszym.

– Po dwudziestu latach prowadzenia pielgrzymki, obecny zarząd, pod moim kierownictwem, przekazuje ją w inne ręce. Nie podajemy się do dymisji, że już rezygnujemy, tylko uznaliśmy, że przyszedł czas, żeby przekazać ją młodemu pokoleniu. Do tej decyzji przygotowywaliśmy się przez ostatnie trzy lata, szukając następców.

Nowym dyrektorem będzie ks. Paweł Broński, przewodnik grupy nr 6, który będzie łączył tę funkcję z kierowaniem Centrum Opoka w Starym Sączu.

– To ‘stary i wytrawny’ pielgrzym. O niego się modliliśmy, ksiądz biskup na niego wskazał i otrzymał nominację. Z 1 września obejmie pielgrzymkę. Już teraz zapraszamy go, żeby pojechał z nami trasę i uczestniczył w przygotowaniu tegorocznej pielgrzymki, którą jako dotychczasowy dyrektor i zarząd przeprowadzimy po to, żeby w sposób naturalny ją przekazać następcom w takim wydaniu i kondycji, jaką potrafiliśmy przez te lata stworzyć – dodał ks. Zbigniew Szostak.

40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę odbędzie się od 17 do 25 sierpnia pod hasłem ‘Chrystus naszą Paschą’.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN