Po rocznej przerwie wrócił Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II [WIDEO]

05.10.2021

Wykład ks. dra hab. Jana Bartoszka o bł. kardynale Stefanie Wyszyńskim zainaugurował nowy rok akademicki Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Było to pierwsze spotkanie po rocznej przerwie spowodowanej pandemią.

Słuchacze mogli dowiedzieć się między innymi, w jakich okolicznościach kardynał Stefan Wyszyński odwiedzał diecezję tarnowską. Ponadto była mowa o formach odpowiedzialności za Boga i naród w jego nauczaniu i postawie.

Jesteśmy świeżo po beatyfikacji księdza kardynała, więc ten temat jest na czasie. Ogólnie rzecz biorąc staramy się, by podejmowane tematy były aktualne. W tym miesiącu jest to właśnie nauczanie prymasa Wyszyńskiego – wyjaśnił ks. Jan Bartoszek, dyrektor Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II.

Na pierwszym wykładzie w sali Przemienienia Pańskiego przy bazylice świętej Małgorzaty w Nowym Sączu pojawili się zarówno stali bywalcy wykładów, ale też osoby, które przyszły pierwszy raz. – Usłyszałem o uniwersytecie w radiu RDN i postanowiłem przyjść, dowiedzieć się czegoś nowego, posłuchać o prymasie Wyszyńskim. Wykład pozwolił poznać jego nauczanie. Chętnie wezmę udział w kolejnych – powiedział Stanisław Skoczeń z Nawojowej.

Zajęcia w ramach uniwersytetu potrwają do czerwca. Raz w miesiącu wykłady będą się odbywać w Nowym Sączu, Tarnowie, Bochni, Mielcu i w Krużlowej. Osoby, które chcą być słuchaczami Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II, muszą się zarejestrować.

 

Posłuchaj:
ks. Jan Bartoszek
Słuchacze uniwersytetu
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN