Polska misjonarka pomaga zorganizować żywność dla ubogich rodzin w Limie

23.06.2020

Mimo że jest w Polsce, myślami i sercem ciągle jest w Limie. Misjonarka Katarzyna Jawor z powodu pandemii nie może wrócić do Peru, ale chce pomóc swoim podopiecznym. Epidemia koronawirusa sprawiła, że ludziom doskwiera głód.

Mieszkańcy kilkunastomilionowej stolicy kraju pozbawieni z dnia na dzień pracy walczą z głodem i bezsilnością. W Limie kumuluje się prawie 70% zakażonych z całego kraju. Bez wątpienia głód staje się gorszy niż niewidzialny wirus – opowiada misjonarka.

– Sytuacja jest dramatyczna. Peru jest na szóstym miejscu w skali świata jeśli chodzi o liczbę zachorowań na COVID-19. Jednak głównym problemem jest głód. Zdecydowana większość Limy to dzielnice ubogie, slamsy, a ich mieszkańcy żyją z dnia na dzień, wyłącznie z tego, co w ciągu dnia sprzedadzą na ulicy. Z powodu radykalnych restrykcji już ponad trzy miesiące nie mają pracy ani środków do życia. Zorganizowałam zrzutkę, żeby zdobyć środki i przekazywać je do Peru – mówi misjonarka.

Konkretną pomocą w tej sytuacji są paczki żywnościowe. Koszt jednej to ok. 25 zł, a żywność pozwoli na przeżycie kilku dni dla całej rodziny.

Katarzyna Jawor założyła w internecie zrzutkę i chciałaby zebrać 50 tys. zł. To koszt przygotowania ok. 2 tys. paczek. Jak zapewnia 100% zebranych środków zostanie przeznaczone wyłącznie na zakup żywności dla rodzin, które znalazły się w krytycznej sytuacji .

Katarzyna Jawor jest świecką misjonarką z archidiecezji krakowskiej. Od 2010 roku pracuje w Limie.

Każdego dnia dostaję z Peru wiadomości z prośbą o pomoc. Jestem związana z Peru i jego ubogimi mieszkańcami od wielu lat i bardzo boli mnie ich bezsilność, głód i strach – dodaje.

Dla potrzeb zrzutki, aby jak najszybciej zebrać kwotę i przekazać pieniądze do Peru, misjonarka stworzyła na facebooku stronę Peru- pomoc dla Peru. Można tam wylicytować m.in. przedmioty z Peru.

Adres zrzutki TUTAJ

Posłuchaj:
Katarzyna Jawor
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN