Pomoc dla rodziców dzieci utraconych

06.03.2018

Dziecku, które umiera w jakimkolwiek momencie życia, również przed narodzinami, należy się godny pochówek. Rodzice czy bliscy po stracie dziecka oraz osoby zainteresowane utworzeniem miejsca pamięci dzieci utraconych w swoim środowisku będą miały okazję się spotkać.

Zgłaszają się do nas takie osoby i proszą o pomoc – mówi Joanna Sadowska z Komitetu Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych SPES. – Po pochówku, który był w październiku, zadzwoniły do nas panie z Czarnkowa z województwa wielkopolskiego, które gdzieś nas znalazły w internecie. Powiedziały nam, że chciały zrobić coś podobnego, ale w realizacji wyglądało tylko tak, że odprawione zostały dwie Msze św. w intencji rodziców po stracie i nic więcej nie udało się im zrobić, a to im nie wystarcza – dodaje.

W ciągu 3 miesięcy udało się załatwić wszystkie formalności w urzędzie i w szpitalu. Obecnie społecznicy zbierają fundusze na grób, który będzie na tamtejszym cmentarzu parafialnym.

10 marca na spotkaniu Miasto Ktosiów w TarnowieMościcach będzie również ankieta dla rodziców – informuje Joanna Sadowska. – Chcemy zapytać wprost rodziców czego oni od nas oczekują. Będzie ankieta, w której wymieniamy różne propozycje, czekamy też na ich własne, bo wiemy, że w różnych miastach to różnie działa. Są grupy wsparcia, prelekcje, są też tylko Msze. Zobaczymy jakie będą tutaj odpowiedzi – mówi Sadowska.

Spotkanie w Tarnowie-Mościcach 10 marca o 15.00. Na początek Msza św. w intencji rodziców dzieci utraconych. Potem w domu parafialnym będzie prelekcja ks. dra Pawła Marca “Nadzieja zbawienia dla dzieci zmarłych bez chrztu” oraz prezentacja trzyletniej pracy Komitetu SPES.

Dodajmy, że w Polsce rocznie dochodzi do 40 tys. poronień.

Posłuchaj:
Joanna Sadowska
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN