Pomóżmy młodym wyposażyć ich nowy dom formacyjny

08.12.2020

W Wał – Rudzie tuż obok domu bł. Karoliny powstaje miejsce przyjazne wszystkim młodym i czcicielom dziewicy i męczennicy. W domu formacyjnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie można uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach, szkoleniach, rekolekcjach. Będzie to miejsce sprzyjające integracji, odpoczynkowi oraz ewangelizacji.

Młodzi zbierają datki na wyposażenie domu. Na Facebooku przygotowali specjalne licytacje. To m.in. sesja fotograficzna, kartki i ozdoby świąteczne czy korepetycje z matematyki.

– Stworzyliśmy tę grupy, by zbierać środki na wyposażenie domu formacyjnego dla KSM przy domu bł. Karoliny w Wał – Rudzie. Jak można się zaangażować? Są dwie opcje. Na licytację można wystawić usługę lub przedmiot, a druga forma wsparcia to sam coś licytujesz. Dom ma być miejscem spotkań wśród wspaniałych ludzi wraz z Chrystusem, gdzie wszyscy będziemy się czuli jak w domu – mówią młodzi.

Ponadto na portalu https://zrzutka.pl/44rx2b prowadzona jest zbiórka datków na ten cel.

Dom Formacyjny dla KSM przy domu bł. Karoliny Kózkówny składa się z 4 pokoi wraz z łazienką, sali konferencyjnej oraz aneksu kuchennego. Docelowo ma to być miejsce przeznaczone dla małych grup do 15 osób.

Do tej pory udało się wyremontować łazienki, odmalować pokoje, ułożyć nowe posadzki oraz zakupić sprzęt AGD.

Te wszystkie prace, zrobione do tej pory są dziełem Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, sponsorów oraz czcicieli błogosławionej Karoliny.

Jednak do zrobienia jest jeszcze dużo. Teraz trzeba kupić nowe meble i łóżka do wyposażenia pokoi oraz niezbędne sprzęty do wyposażenia sali konferencyjnej.

 

Posłuchaj:
Młodzi
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN