Ponad 3 tony nakrętek w miesiąc

05.08.2020

Już ponad 3 tony nakrętek zebrał łącznie Tarnowski Wolontariat Misyjny w ramach akcji ‘Zakręceni na rzecz studni’. Ze sprzedaży zakrętek chcą sfinansować budowy studni głębinowych w krajach Afryki.

– Oddaliśmy już ponad 3 tony zakrętek, to się dzieje tak spontanicznie. 10 września będziemy mieli spotkanie z misjonarzami, na którym będą mogli zgłosić potrzebę wybudowania studni. Wiemy, że co najmniej w Czadzie i RCA są takie potrzeby – mówi ks. Stanisław Wojdak, opiekun Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego.

Koszt wybudowania jednej studni, w zależności od kraju, waha się od 3 do nawet 12 tysięcy euro.

Zbiórka nakrętek wciąż trwa. Można je oddawać m.in. w sklepie RDN “Klasztorna Spiżarnia” przy ul. Urszulańskiej 9 w Tarnowie, w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie (ul. Piłsudskiego 6), w Słotowej po uprzednim kontakcie telefonicznym na numer 516-534-734 oraz w parafii św. Prokopa Opata w Jadownikach Brzeskich.

Dotychczasowym darczyńcom, którzy włączyli się w akcję zbierania nakrętek, dziękuje ks. Stanisław Wojdak.

– Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy podejmują tę pracę, zbierają zakrętki i przynoszą z myślą o tym, żeby pomagać innym w dostępie do wody pitnej. Jesteśmy bardzo wdzięczni, tym bardziej, że te kraje misyjne, znamy potrzeby ludzi i wiemy, jak ważną rolę dla nich pełni woda. My, jako misjonarze, tym bardziej przy waszej współpracy, mamy takie możliwości, żeby tym ludziom przyjść z pomocą. Bóg zapłać.

Plakaty promujące akcję są do bezpłatnego pobrania w Wydziale Misyjnym Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Posłuchaj:
ks. Stanisław Wojdak
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN