Co powiedział papież Franciszek do młodych? [ZDJĘCIA]

27.01.2019

Dziś ostatni Dzień Światowych Dni Młodzieży. Przed pielgrzymami z całego świata Msza Posłania z papieżem Franciszkiem.

Najważniejszym czasem wydarzeń centralnych ŚDM są spotkania z Ojcem św.. W czwartek (24.01) obyło się uroczyste powitanie i otwarcie ŚDM na Campo Santa Maria la Antiqua – Cinta Costera. Franciszek podczas przemówienia zadawał młodym ważne pytania.

Zadajemy sobie pytanie: Co nas utrzymuje w jedności? Dlaczego jesteśmy zjednoczeni? Co nas pobudza do spotkania? Pewność wypływająca ze świadomości, że zostaliśmy umiłowani serdeczną miłością, której nie chcemy i nie możemy przemilczeć, a która wzywa nas, abyśmy odpowiedzieli w ten sam sposób: miłością. To miłość Chrystusa nas przynagla (por. 2 Kor 5,14). Miłość, która się nie narzuca ani nie przytłacza, miłość, która nie marginalizuje ani nie ucisza, miłość, która nie upokarza ani nie zniewala. Jest to miłość Pana, miłość codzienna, dyskretna i respektująca, miłość wolności i dla wolności, miłość, która leczy i uwzniośla. To miłość Pana, która wie więcej o powstaniach niż upadkach, o pojednaniu niż zakazach, o dawaniu nowej szansy niż potępieniu, o przyszłości niż przeszłości. Jest to milcząca miłość pomocnej ręki w służbie i dawaniu siebie, która się nie pyszni. Czy wierzysz w tę miłość? Czy jest to miłość, która jest warta zachodu? – mówił Franciszek.

Tekst czwartkowego przemówienia można przeczytać TUTAJ.

W piątek (25.01) młodzi pod przewodnictwem Ojca św. uczestniczyli w Drodze Krzyżowej. Poszczególne stacje pokazywały sytuację jaka panuje w Ameryce Środkowej.

Sobota (26.01) była czasem czuwania na Campo San Juan Pablo II.

Jak młodzi z naszej diecezji przeżyli spotkanie z papieżem?

Po raz pierwszy zobaczyłam Ojca św. i nie spodziewałam się, że to spotkanie może być takie ekscytujące. Najważniejszym dla mnie okazały się słowa papieża, który powiedział do nas, że miedzy nami może być wiele różnic, ale najważniejsze jest to, żeby mieć wspólne marzenie, którym jest Jezus Chrystus – relacjonuje Weronika Solarska z Mielca.

Przypomnijmy, że spotkania z papieżem poprzedzały katechezy w grupach językowych. Nasza młodzież wysłuchała konferencji  abpa Marka Jędraszewskiego, bpa Piotra Turzyńskiego, a także bpa Andrzeja Siemieniewskiego, bpa Andrzeja Iwaneckiego i bpa Marka Solarczyka.

Relacje z katechez można zobaczyć klikając TUTAJ, a także pod tym LINKiem.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN